golfklubben (1)
sindalggolfklub_hul16
Sindal-Golf-Klub-hul-18
Sindal-Golf-Klub-hul-1
Sindal golf klub skydrone.dk
PlayPlay
Sindal-Golf-Klub-hul-13
Sindal-Golf-Klub-hul-18
previous arrow
next arrow

Damedag støtter klubben!

 |

Sindal Golf Klub er en klub, hvor det sociale liv i klubben har høj prioritet. Og det sociale liv hænger ofte sammen en god kop kaffe eller te. Klubbens termokander er derfor blevet fantastisk meget brugt, og har efterhånden nået ”en høj alder”. Som i alle andre forhold er det blevet synligt. En bule her, nogle ridser der o.s.v.

Kanderne er principielt stadig i stand til at holde kaffen varm, men damedagens medlemmer har blik for, at kanderne også skal se godt ud. Blanke og rene og uden buler og ridser. Damedag har derfor skænket klubben nye 22 nye termokander. Så det sociale liv i klubben kan fortsat leves og udvikles – og nu med kaffe eller te i nye termokander.